Rasyonel Sayı Sıralama

Rasyonel sayı (kesirler) sıralama oyunu kesirler konusu ile ilgili bir oyundur. Bu oyun oynandığında kesirleri sıralama konusu pekiştirilmiş olur. 

 

Rasyonel sayı (kesirler)  sıralama oyununun kuralı şu şekildedir:

Rasyonel sayıları (kesirleri) sıralama oyununda ekranın üst tarafından aşağıya doğru balonlar inmektedir. Bu balonların altlarında birer tane kesir bulunmaktadır. Oyunun amacı ilk başta verilen kurala göre (küçükten büyüğe, büyükten küçüğe gibi) kesirleri sıralamak ve kesirlerin bulunduğu balonları o sıraya göre patlatmak.

 

Verilen kurala göre balonlar patlatıldığında o seviye tamamlanmış olmaktadır. Her seviyede başarılı oldukça bir sonraki seviyeye geçilmektedir. Seviye geçildikçe de puanlar kazanılmaktadır. Bir taraftan eğlenilirken diğer taraftan da kesirleri sıralama konusu daha iyi öğrenilmiş olmaktadır.

 

Oyunu oynarken kesirleri sıralamada sıkıntı yaşıyorsanız 5. sınıf ders kitabından konuyu tekrar edebilirsiniz. Özellikle 5. sınıfta öğrenilen kesirler konusu ile ilgili olduğu için bu oyunu oynayan kişiler aynı zamanda konu ile ilgili 5. sınıf testlerini çözebilirler.

 

Rasyonel Sayı Sıralama oyununu aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

 

RASYONEL SAYI SIRALAMA OYUNU İNDİR

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir